Konfernecija za novinare pred utakmicu Krupa – Metalleghe BSI
21.10.2016
Juniori Krupe ostvarili pobjedu, kadeti remizirali u Jajcu
25.10.2016

Krupa savladala Metalleghe BSI 1:0

Krupa je bila bolja od ekipe Metalleghe u okviru XIII kola BHT Premijer lige BiH i ostvarila pobjedu od 1:0.

Gosti su imali nekoliko dobrih prilika za pogodak. U 19. minutu Popović je izašao sam pred golmana Kutića i sa 10 metara udaljenosti šutirao pored gola. U 27. minutu šutirao je Zeba, Kutić sjajnom paradom sprejačava gol. Krupa je imala priliku u samom završetku prvog poluvremena pokušao je Milutinović ali je lopta otišla preko gola. Još jedna prilika za Metalleghe zabilježena je u 59. minutu igre, Kovač je šutirao na prazan gol, ali pogodak je sprečio Aleksić. U nastavku igre prilku za gol imali su igrači Krupe Kajkut i Vukotić, ali lopta je završila izvan okvira gola. U 2. minutu sudijske nadoknade, za pobjedu Krupe pogodak je postigao Zoran Milutinović.

Krupa se trenutno nalazi na drugoj poziciji na premijerligaškoj tabeli sa 24 osvojena boda.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Ljubenović (od 55. Cvijanović), Dujaković (od 70. Marušić), Kajkut, Milutinović, Vukotić, Mijić, Aleksić, Mirković (od 84. Gavrić)

Metalleghe BSI: Fejzić, Benović, Durak (od 82. Karađuz), Kovać, Smajić (od 75. Rašić), Zeba, Helvida, Dujaković, Radulović, Pezo, Popović (od 68. Selimović)

Stadion: FK KRUPA (Krupa na Vrbasu)