Konferencija za novinare pred utakmicu protiv Sarajeva
04.11.2016
Naredna utakmica 1/4 finala Kupa RS: Slobada (MG) – Krupa
08.11.2016

Prvi domaći poraz: FK Krupa 0:1 FK Sarajevo

Krupa je prvi put poražena na domaćem terenu u okviru utakmice 15. kola BHT Premijer lige BiH protiv Sarajeva rezultatom 0 – 1.

Prvu prilku za pogodak imao je sa veliki  udaljenosti Kajkut u 25. minuti susrete, ali odbranio je Pavlović. Sarajevo je imalo stopostotnu šansu u 31. minutu ali Ahmetović nije uspio savladati golmana Kutića. Prvo poluvrijeme utakmice završeno je bez golova.

U nastavku  zabilježeno je nekoliko prekršaja i žutih kartona. Jedini pogodatk na utakmici postigao je udarcem glavom Ahmetović u 78. minuti igre, za pobjedu Sarajeva od 0 – 1

Igrač Perica Ivetić u 83. minuti napustio je igru zbog drugog žutog kartona.

Krupa: Kutić, Redžić (od 66. minute Sadiković), Jašarević, Ljubenović, Kajkut, Milutinović, Vukotić, Čomor (od 80. minute Koljić), Mijić, Aleksić, Milanović (od 61. minute Mirković)

Sarajevo: Pavlović, Hodžić  (od 38. minute Kadušić), Novaković, Duljević (od 81. minute Sarić), Crnkić, Hebibović, Balić (od 73.minute Rastemović), Mihojević, Bekić, Ahmetović, Ivetić.

Stadion: FK KRUPA (Krupa na Vrbasu)

Gledalaca: 1.000, glavni sudija: Edin Jakupović (Bihać)