Pripremne utakmice omladinskih selekcija
11.02.2017
Bolji od makedonskog Saveza: Rabotnički – Krupa 2:1 (0:1)
11.02.2017

Preokret, poraz, opet penal protiv Krupe

U posljednjoj prijateljskoj utakmici u Makedoniji, pri povratku kući, fudbaleri šampiona Republike Srpske Krupe poraženi su 1:2 od makedonskog prvoligaša u Skoplju, Rabotničkog.

Utakmica je odigrana na terenu sa vještačkom travom “makedonski lavovi – Đorče Petrov”, a prvo poluvrijeme Krupa je riješila u svoju korist pogotkom agilnog veziste Miljana Ljubenovića, da bi se u nastavku dogodio preokret, a dvostruki strijelac bio je Bojan Naidenov. Zanimljivo je da je izjednačenje uslijedilo iz jedanaesterca, koji je bio peti dosuđeni penal protiv Krupe u isto toliko utakmica na pripremama u Ohridu i Makedoniji, a nijedan nije dosuđen u korist premijerligaša BiH. Pobjedonosni pogodak izabranici trenera Viktora Trenevskog, nekadašnjeg igrača podgoričke Budućnosti i beogradskog Partizana postigli su iz slobodnog udarca.

Ovo je bila generalna proba za Rabotnički, dok će Krupljani “generalku” odigrati u sljedeću subotu, 18. februara na svom terenu protiv prvaka Federacije BiH, Metaleža iz Jajca.

Izvor i foto: ekipa.mk