04.03.2017
Kadeti poraženi, juniori remizirali protiv Zrinjskog
05.03.2017

Poraz u Mostaru: Zrinjski – Krupa 3:1 (1:1)

Mostar – Stadion: „Pod Bijelim brijegom“. Gledalaca: 3.000. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 Stojkić (25), 1:1 Koljić (42), 2:1 Todorović (69), 3:1 Bilbija (72). Žuti kartoni: Stojkić (Zrinjski), Milutinović, Barić (Krupa).

ZRINJSKI: Pirić, Peko (od 57. Todorović), Graovac, Tomić, Kajkut (od 54. Mrkaić), Jović (od 77. Jamak), Stojkić, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija. Trener: Ivica Barbarić.

KRUPA: Kutić, Čomor, Vukotić, Jašarević, Redžić, Ljubenović (od 72. Mirković), Milutinović (od 75. Savić), Kartal, Milanović, Koljić, Barić (od 51. Dujaković). Trener: Slobodan Starčević.

Fudbaleri Krupe poraženi su danas 1:3 u Mostaru od aktuelnog šampiona Premijer lige BiH Zrinjskog u 20. kolu.

Poveli su domaćini u 25. minutu golom Pere Stojkića poslije asistencije Tonija Jovića, da bi nakon velike greške defanzivca domaćih Slobodana Jakovljevića Miljan Ljubenović uposlio Elvira Koljića za 1:1 u 42. minutu što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta, na samom startu Krupa je imala dvije stopostotne šanse, ali Elvir Koljić je bio neprecizan, dok je šut Stefana Barića odbranio golman Kenan Pirić. Mostarci su za četiri minuta postigli dva gola i ostvarili pobjedu. Prvo je rezervista Ognjen Todorović matirao Jovana Kutića u 69. minutu, da bi u 72. konačan rezultat postavio Nemanja Bilbija, najbolji pojedinac susreta.

Tako su Mostarci zabilježili prvu proljećnu pobjedu, Krupa drugi uzastopni poraz, a „plemići“ su zadržali dva koraka prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Sarajevo. Pred fudbalerima Krupe su još dvije utakmice, domaća s Čelikom i gostovanje u Vitezu u kojima će pokušati da obezbijede plasman u Ligu za prvaka.