Draško Ilić: Hvala Vojvodini, ugostićemo našu braću
29.03.2017
Irfan Peljto sudi protiv Zrinjskog u Mostaru
30.03.2017

Redžić poslije pobjede sa Zmajićima adut za Zrinjski

Standardni prvotimac Krupe Ajdin Redžić bio je dio tima mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je ubjedljivom pobjedom (6:0) protiv Lihteštajna u Zenici otvorila novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bio je to ujedno i debi novog selektora Zmajića Vinka Marinovića, a Redžić je odigrao standardno dobro 82 minuta i dao je veliki doprinos ubjedljivom trijumfu.

U 82. minutu umjesto Redžića je ušao Stjepan Lončar, a nakon susreta u Sportskom centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici Ajdin Redžić je istakao:

-Najvažnije je da smo u nove kvalifikacije ušli pobjedom, bez obzira na ime protivnika visok trijumf nam daje samopouzdanje pred nastavak takmičenja i tešku utakmicu u junu na gostovanju u Švajcarskoj. Imamo kvalitetnu selekciju koja bi u ovim kvalifikacijama trebalo da iskorači i napravi dobar rezultat.

Pored njega u mladi tim BiH iz Krupe je bio pozvan i Nikola Dujaković, ali njegovo ime nije bilo u zvaničnom protokolu utakmice u Zenici.

-Poziv za mene i Dujakovića je potvrda da se u Krupi kvalitetno radi sa mladim selekcijama i nadamo se da će nas  narednom periodu biti još više u taboru Zmajića – rekao je Redžić.

Poslije reprezentativnih obaveza i pauze igrače Krupe narednog vikenda očekuje prva utakmica u Ligi za prvaka Premijer lige BiH na gostovanju u Mostaru kod aktuelnog šampiona Zrinjskog.

-Čeka nas ozbiljan posao i težak ispit, ali naša dobra i pozitivna atmosfera je adut da ćemo „Pod Bijelim brijegom“ biti pravi i pokazati potencijal koji ia aš podmlađeni sastav. Iako zbog reprezentativnih obaveza nisam bio sa saigračima nekoliko dana, verujem u naš snagu i nadamo se da ćemo se na najbolji mogući način suprostaviti aktuečnom šampionu i u Gradu na Neretvi ostvariti pozitivan rezultat što je za nas svakako i remi – istakao je na kraju Ajdin Redžić koji će biti jedan od glavih aduta trenera Slobodana Starčevića u susretu protiv Mostaraca.