Strateg Krupe prezadovoljan bodom na ”Koševu”
24.04.2017

Iznenađenje na ”Koševu” , Krupa izborila remi!

Sarajevo – Krupa 1:1

SARAJEVO – Stadion: Koševo. Gledalaca: 2.000. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Dalibor Hrstić (Ljubuški). Delegat: Mile Mandić (Bosanska Dubica). Strijelci: 1:0 Ahmetović (50. iz penala), 1:1 Koljić (55). Žuti kartoni: Sarić ( Sarajevo ), Milutinović, Čomor (Krupa).

Igrač utakmice: Elvir Koljić (Krupa).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Duljević, Sarić (75. Husejinović), Crnkić, Hebibović, Mihojević, Al. Bekić (80. Am. Bekić), Ahmetović, Ivetić. Trener: Mehmed Janjoš.

KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Čomor (70. Vidović), Aleksić, Mirković. Trener: Slobodan Starčević.

Fudbaleri Krupe prikazali su sjajnu igru na sarajevskom ”Koševu” gdje su sa domaćim Sarajevom, apsolutnim favoritom, bar na papiru, odigrali neriješeno – 1:1.

Iako je ”bordo” tim očekivao osvajanje novih bodova koji bi ih zadržali u ravnopravnoj trci za titulu, na terenu se pokazalo da favoriti ne pobjeđuju uvijek već samo kada to zasluže, a to ovoga puta nije bila četa Mehmeda Janjoša.

U prvih desetak minuta ništa se značajno nije dešavalo da bi onda pokušaj Mersudina Ahmetovića sjajno izblokirao iskusni Radoslav Aleksić. Potom je uslijedio period igre u kojem je domaćin imao inicijativu ali bez veće opasnosti za mrežu Jovana Kutića. Jedino vrijedno pomena jesu dva neprecizna pokušaja Elvisa Sarića.

Nastavak utakmice donio je novu inicijativu Sarajeva koja je nakon pet minuta igre krunisana jedanaestercom nakon što je Denis Čomor u svom šesnaestercu oborio Nermina Crnkića. Sa bijele tačke precizan je bio Ahmetović koji je tako domaćinu donio prednost od 1:0.

Međutim, vođstvo Sarajeva trajalo je svega pet minuta. Nakon jednog kornera najbolje se snašao prvi strijelac Krupe, Elvir Koljić, koji glavom smješta loptu iza leđa Bojana Pavlovića.

Četiri minuta kasnije Ahmetovia, nakon sjajnog proigravanja Crnkića, promašuje prazan gol Krupe. Do kraja utakmice Sarajevo je propustilo još nekoliko prilika, a najbolju je imao ”rezervista” Amer Bekić koji je u finišu pogodio stativu. Imala je i Krupa dvije izrazite šanse, ali je na kraju ostalo 1:1 što je ipak i najrealniji ishod ovog susreta.