12.04.2017
Miloš Gigović sudi u subotu protiv Slobode
13.04.2017

Omladinski Kup BiH: Krupa – Željezničar (BL) 1:0 (1:0)

Krupa na Vrbasu – Stadion: Krupe. Gledalaca: 200. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelac: 1:0 N. Babić (21). Žuti karton: Arežina (Krupa).

KRUPA: Pupovac, Bojanić, Bubić, N. Babić, Ilić, Gvozdenović, Stanković (od 75. Mirčić), Ševarika (od 90. Palikuća), Kos (od 90. Novaković), Tatić (od 59. Mrđa), Arežina (od 85. Maksimović). Trener: Nikola Vidović.

ŽELJEZNIČAR (BL): Popović, Pavlović, Šaula, Tadić, Bosančić, Marković (od 59. Ružičić), Bilal (od 76. Grujić), Du. Čolić (od 46. Janjić), Malić, Nježić (od 73. Kuprešak), Da. Čolić. Trener: Bogdan Krnojelac.

Golom Nebojše Babića glavom u 21. minutu juniori Krupe pobijedili su minimalnim rezultatom vršnjake banjalučkog Željezničara u prvoj polufinalnoj utakmici Omladinskog Kupa Bosne i Hercegovine.

Na taj način izabranici trenera Nikole Vidovića napravili su veliki korak ka istorijskom plasmanu u finale i borbi za trofej, a odluka o putniku u finale pašće 19. aprila na banjalučkog Predgrađu kada je zakazana revanš utakmica. Tokom svih 90 minuta domaći fudableri bili su bolji na terenu i zasluženo su izvojevali minimalnu pobjedu.

U drugoj polufinalnoj utakmici juniori Širokog Brijega i Sarajeva su odigrali neriješeno 1:1 (1:1), a revanš susret je takođe zakazan za 19. april u Sarajevu.