ФК Крупа јединствена у Премијер лиги: Старчевић последњи Мохиканац
01.04.2017
Meč protiv Radnika humanitarnog karaktera – podrška Sofiji Mićević
03.04.2017

Poraz u Mostaru: Zrinjski – Krupa 4:0 (3:0)

Mostar – Stadion: „Pod Bijelim brijegom“. Gledalaca: 2.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Mešanović (7), 2:0 Bilbija (17), 3:0 Todorović (23), 4:0 Petrak (71). Žuti kartoni: Petrak (Zrinjski), Milanović, Aleksić (Krupa).

ZRINjSKI: Pirić, Tomić (od 65. Pehar), Barić, Lučić, Stojkić, Todorović (od 77. Kajkut), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Filipović (od 65. Peko), Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

KRUPA: Ilić, Maksimović, Redžić, Koljić, Ljubenović (od 46. Barić), Dujaković (od 77. Savić), Milutinović, Vukotić, Halilović, Aleksić, Milanović (od 64. Mirković). Trener: Slobodan Starčević.

Na početku takmičenja u Ligi za prvaka BH Telekom Premijer lige BiH nakon prvenstvene pauze fudbaleri Krupe su u Mostaru protiv aktuelnog šampiona Zrinjskog pretrpjeli najteži poraz u eliti BiH – 0:4.

Poslije samo 23 odigrana minuta na semaforu stadiona „Pod Bijelim brijegom“ stajalo je Zrinjski 3 – Krupa 0 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Mostaru. Prvo je Jasmin Mešanović u sedmom minutu donio svom timu prednost i najavio goleadu „plemića“, da bi deset minuta kasnije Nemanja Bilbija udvostručio prednost Mostaraca. U 23. minutu Ognjen Todorović je ponovo pogodio gol gostiju iz Krupe na Vrbasu i tada je nagovještena rezultatska katastrofa aktuelnog šampiona Republike Srpske.

U nastavku susreta Mostarci zadovoljni visokim vođstvom „povukli su ručnu“, strpljivom igrom čuvali rezultat dok su gosti bezuspješno pokušavali da dođu bar do počasnog pogotka. U 71. minutu Oliver Petrak je postavio konačan rezultat. Kod rezultata 0 – 0 poništen je gol Vukotića za Krupu po mnogima regularan.

Tako je Blaž Slišković, treći trener u sezoni na klupi Mostaraca, debitovao pobjedom na novom poslu.