Krupa sa ”bijele tačke” u finale Kupa grada Banjaluke
03.05.2017
Kadeti: Metalež – Krupa 0:3 (0:1)
04.05.2017

Juniori: Metalež – Krupa 3:2 (1:1)

Jajce – Gradski stadion “Mračaj”. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strelci: Avdić u 35, Tankuljić (iz penala) u 47. i Ćosić u 62. minutu za Metalež, a Ševarika u 11. i 52. minutu za Krupu. Žuti kartoni: Tankuljić, Avdić (Metalež), Gvozdenović, Bojanić (Krupa).

METALEŽ: Pervić, Jusić, Brtan, Kablić, Drmac (od 58. Šljivo), Jurišić, Ćosić, Tankuljić, Avdić, Čosić, Vučkić.

KRUPA: Knežević, Bubić, N. Babić, Tatić 6 (od 63. Kulenović), Gvozdenović, Stanković (od 70. Palikuća), Ninković, Ševarika, Guskić, Arežina (od 58. Mrđa), Bojanić.

Odigrano je nekompletno 28. kolo Omladinske Premijer lige BiH u juniorskoj konkurenciji, a mladi igrači Krupe poraženi su u Jajcu od vršnjaka Metaleža 2:3 u izuzetno zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici.

Izabranici trenera Nikole Vidovića su prvi poveli u susretu punom preokreta golom dvostrukog strijelca Nikole Ševarike koji je zasluženo i ponio epitet igrača utakmice, ali su ostali bez bodova iako su bili ravnopravan protivnik.

Pred juniorima Krupe je sada finalni susret Omladinskog Kupa BiH gdje će im protivnik biti ekipa Sarajeva, a naredni prvenstveni susret Krupljani će odigrati 17. maja na domaćem terenu protiv sarajevskog Olimpika