12.06.2017
Krupa u prvom kolu gostuje Radniku
22.06.2017

Prva pripremna utakmica: FK ŽELJEZNIČAR 1 – 0 FK KRUPA

Fudbaleri Krupe odigrali su prvu pripremnu utakmicu protiv Željezničara na Kupresu. Krupa je poražena minimalnim rezultatom 1:0.
Početni sastav Krupe: Kutić, Vuković, Jašarević, Aleksić, Vukotić, Savić, Milutinović, Ljubenović, Milanović, Barić, Koljić. Dok su za Željezničar u početnom sastavu nastupili: Kjosevski, Stevanović, Osmanković, Graovac, Stanić, Radinović, Blagojević, Zeba, Zec, Zakarić, Lendrić.
U 10. minuti susreta Zajko Zeba je iznudio kazneni udarac, a strijelac sa 11 metara bio je Ivan Lendrić.
Prvo poluvrijeme utakmice završeno je rezultatmo 1:0. U drugom poluvrmenu trener Slobodan Starčević je izveo novi tim i dao prilku i igračima koji su na probi. Do kraja utakmice nije bilo novih golova. Prva pripremna utakmica Željezničar – Krupa završena je konačnim rezultatom 1 – 0.