Starčević: Protiv Čelika ćemo pokušati da zadržimo nivo igre i popravimo efikasnost
18.08.2017
Pobjeda pionira i kadeta Krupe protiv Goška
24.08.2017

Krupa pobijedila Čelik, rezultatom 1:0

Fudbaleri Krupe ostvarili su prvu pobjedu u okviru 5. kola BHT Premijer lige BiH. Krupa je savladala ekipu Čelika rezultatom 1:0.

Na početku utakmice igrači Krupe imali su dominaciju. Već u 2. minuti priliku za gol imao je Koljić ali lopta odlazi preko gola. Nekoliko minuta nakon toga priliku je imao i Ljubenović ali lopta takođe odlazi preko gola. Odlične šanse za gol imao je Fajić u završnici prvog poluvremena ali je rezultat ostao o:0.

U 60. minuti susreta dosuđen je jedanesterac za Čelik, nakon starta Vukotića na Šišićem, ali je Muhmetović pogodio stativu. U 80. minuti penal za Krupu, nakon prekršaja Markovića nad Ljubenovićem, sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Milutinović koji je tako donio prvu pobjedu Krupe u ovoj sezoni.

Krupa: Fejzić, Makitan, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Milanović, Fajić, Marjanović.

Čelik: Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Kouadio, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Ćemalović, Mahmutović, Duraković.