22.09.2017
Krupa očekuje dobru utakmicu protiv Sarajeva
30.09.2017

Krupa slavila protiv Borca rezultatom 2:0

Danas je u Krupi na Vrbasu odigrana utakmica 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH, fudbaleri Krupe bili su bolji od Borca i ostvaraili pobjedu rezultatom 2:0.

Borac je prvi došao do prilike, već u šestom minutu nakon centaršuta Galešića kada je Veselinović sa oko šest metara šutirao preko gola. Iako je Borac imao inicijativu na otvaranju meča Krupa je uspjela doći do dobre prilike u 14. minutu nakon jedne dobro realizovane kontre, ali je Savić šutirao pored gola.

Na otvaranju drugog poluvremena domaći tim imao je priliku, nakon što je ispred Ljubenovića intervenisao Puzigaća i glavom pokušao vratiti loptu do svog golmana Avdukića, a golman Borca krajnjim naporom je spriječio ulazak lopte u mrežu.

Krupa je u nastavku preuzela potpunu kontrolu nad utakmicom, a terensku inicijativu krunisala je u 73. minutu. nakon akcije Dujakovića i Ljubenovića koji su izmijenili dupli pas, ovaj drugi odlično je šutirao sa ruba šesnaesterca i pogodio za veliko slavlje Krupljanja.

Samo minut kasnije domaći su udvostručili vođstvo. Koljić koji je u 60. minutu zamijenio Fajića pogodio je za 2:0, nakon odlične asistencije Milanovića.

Poslednju priliku za Borac propustio je Karić u 87. minutu kada je pogodio prečku tako da se rezultat nije mijenjao.

FK Krupa: Fejzić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Fajić

FK Borac: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Puzigaća, Radulović, Raspudić, Karić, Danilović, Jančić, Veselinović, Guberac