15.09.2017
Krupa se plasirala u osminu finala Kupa BiH
20.09.2017

Poraz Krupe na Grbavici

Krupa je u okviru 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH poražena od Željezničara na Grbavici rezultatom 4:1

Na početku utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika, a u sedmoj minuti Zec je oštro ubacio sa desne strane, ali je Ramović zakasnio na loptu da bi u 15. Blagojević očajno šutirao. U 22. minuti Blagojević ponovo šutirao, ali rezultat je bio isti kao i sedam minuta ranije.

Dvije minute kasnije Zeba je lijevom nogom šutirao, ali bez promjene rezultata da bi u 27. Zakarić dobro šutirao sa velike udaljenosti, no ostalo je 0:0. Krupa je zaprijetila u 30. minuti, ali pokušaj Ljubenovića nije ugrozio Kjosevskog. Željezničar je poveo u 34. minuti susreta. Zeba je izveo slobodnjak, a lopta je nakon karambola u kaznenom prostoru Krupe došla do Zakarića koji matira golmana gostiju. Tri minute kasnije novi pogodak za Plave, a strijelac je Sinan Ramović koji je nakon asistencije Zeca izašao sam na golmana Krupe i bez puno problema ga matirao. Krupa je zaprijetila u 50. minuti susreta preko Ljubenovića, koji se sjajno oslobodio Graovca i dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola da bi pet minuta Zakarić postigao treći pogodak na utakmici poslije dobre lopte Jovana Blagojevića. U 57. ponovo je pokušao Zakarić, no promjene rezultata nije bilo. Zec je u 68. minuti dobro šutirao, ali je lopta otišla preko gola, a u 84. minuti Blagojević je sjajnim udarcem iz slobodnjaka postigao četvrti pogodak za domaće. Krupa je postigla u posljednoj minuti sudijske nadognade postigla go, strijelac je bio Elvir Koljić.

Željezničar-Krupa 4:0 (2:0) Stadion: Grbavica. Gledatelja: 4 000. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Vukotić (Krupa). Strijelci: 1:0 Zakarić (34), 2:0 Ramović (37), 3:0 Zakarić (55), 4:0 Blagojević (84). Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Hajdarević (59. Šabanadžović), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zeba, Ramović (68. Žerić) Projić. Krupa: Fejzić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković (57. Barić), Vukotić, Milutinović, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Fajić (62. Koljić).