1/8 finala Kupa RS: FK Gorica (Šipovo) – FK Krupa
10.10.2017
Krupa se nada nastavku pobjedonosnog niza protiv Širokog Brijega
13.10.2017

Krupa se plasirala u 1/4 finala Kupa RS, nakon pobjede protiv FK Gorica (0-3)

Fudbaleri Krupe plasirali su se u 1/4 finala Kupa RS, nakon pobjede protiv FK Gorica (Šipovo), rezultatom 3:0

Krupa je došla do vodstva u 18. minuti strijelac je bio Stojan Maksimović. Drugi gol za Krupu postigao je Lazar Marjanović u 20. minuti.  Krupa povećava vodstvo na 0:3 nakon pogtka Stefana Barića u 35. minuti, do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa je rezultat do kraja utakmice ostao isti FK Gorica (Šipovo) 0 – 3 FK Krupa.

FK Krupa: Fejzić, Ilić, Vidović, Maksimović, Makitan, Milutinović (od 49. Dujaković), Palić, Dabić, Savić, Barić (od 49. Šamara), Marjanović (od 60. Milanović)

FK Gorica:  Ilić, Jović (od 56. Šumar), Mitrić, Kljajić, Perković, Gajanović, Mešić(od 75. Marić), Malinović, Ćurko, Peno, Cumbo (od 64. Kvrgić)