Krupa protiv Radnika ide po povratak na pobjednički kolosijek
20.10.2017
Pobjeda Krupe protiv Borca u 1/8 finala Kupa BiH
25.10.2017

Novi remi Krupe i Radnika

Fudbaleri Krupe remizirali su protiv Radnika rezultatom 1:1 u utakmici 12. Kola Premijer lige BiH. Radnik je poveo u 54. golom Jankovića a na 1:1 izjednačio je Jašarević u 84. minutu.

Krupa je prva zapretila u 11. minutu nakon što je Barić oduzeo loptu Radoviću, a potom izašao sam pred Lučića koji je uspio da odbrani njegov udarac. U 19. minutu Srećković šutira iz slobodnog uarca ispod živog zida ali siguran je Fejzić, a samo minut kasnije golman Krupe ponovo dobro interveniše nakon pokuašaja Radovića sa preko 30 metara.

Domaći fubdbaleri novu priliku imali su u 31. minutu kada je Ljubenović prevario golmana Lučića, vratio loptu, a u nastavku akcije pokušavali su Barić i Milanović ali su njihovi udarci zaustavljeni. Pet minuta kasnije, nakon centaršuta Milutinovića, glavom je pokušao i Makitan ali je Lučić na mjestu.

Napadač Krupe Lazar Marjanović u 37. minutu dobro se oslobodio svojih čuvara, ušao u šesnaesterac, šutirao ali je njegov šut izblokiran.

U nastvku utakmice prvu priliku su propustili domaći. U 53 minutu nakon dobre akcije Barića Milanović je šutirao ali je njegov udarac izblokiran. Samo dvije minute kasnije  Radnik dolazi do vođstva. Srećković je dobro prošao po levoj strani, zaustavio se u visini šesnaesterca ali je vratio povratnu loptu za Jankovića koji šutira sa ruba kaznenog prostora. Na putu do gola lopta je zakačila Milutinovića malo promijenila smjer i završila u mreži.

Krupa do izjednačenja stiže u 84. Minutu. Sa desne strane Dabić je centrirao, Fajić glavom šutirao ali je Lučić uspeo da odbrani i odbije loptu, međutim, ona dolazi do Jašarevića koji ju je poslao u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi Radnik je imao još dvije prilike, šutirali su Franić i Glišić ali je u oba navrata golman dobro intervenisao i sačuvao svoj gol.