30.09.2017
Prijateljska utakmica protiv NK Lokomotiva (Zagreb)
05.10.2017

Velika pobjeda Krupe protiv Sarajeva

Fudbaleri Krupe i Sarajeva odmjerili su snage u okviru 10. kola BHT Premijer lige BiH. Krupa je nakon preokreta na kraju meča slavila rezultatom 2:3.

Gosti su iskoristila prvu priliku u 27. minuti, mrežu domaćih zatresao je Ljubenović. Sarajevo do kraja prvog poluvremena nije imalo prilika.

U drugom poluvremenu, šansu za Krupu imao je Vidović, ali golman Pavlović je odlično reagovao. Izabranici Husrefa Musemića dolaze do izjednačenja u 65. minuti, pogodio je Elvis Sarić sa 25 metara. U 80. minuti Ahmetović dovodi svoj tim do vodstva 2:1, ali Sarajevo nije dugo zadržalo prednost. Već u 82. minuti gol je postigao Marjanović.  Nakon samo minut, Krupa ponovo dolazi do vodstva, strijelac je bio Aleksić.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Bekić, Novaković, Ivetić, Sarić, Stanojević, Rahmanović, Velkoski, Hodžić i Ahmetović.

FK Krupa: Kutić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Barić