Vukotić i Fajić s optimizom očekuju susret protiv Željezničara u finalu Kupa BiH
01.05.2018
Krupa poražena od Sarajeva u sudijskoj nadoknadi
05.05.2018

Prva utakmica finala Kupa BiH: FK Željezničar 2 – 0 FK Krupa

Fudbaleri Krupe odigrali su danas prvu utakmicu finala Kupa BiH protiv Željezničara na Grbavici.

FK Krupa: Kutić, Makitan, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Nikolić, Balabanović, Aleksić, Fajić, Marjanović

FK Željezničar: Kjosevski, Kajkut, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Šabandžović, Vranješ, Osmanković.

Domaći su došli do vodstva od 1 – 0 u 36. minuti, strijelac je bio Zajmović. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata. Željezničar je u 66. minuti povećao vodsvo na 2 – 0, gol je postigao je Graovac.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 1.000. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Mehremić, Šabanadžović, Zakarić (Željezničar), Dujaković (Krupa). Strijelci: 1:0 Zajmović (36), 2:0 Graovac (66).

Revanš utakmica na rasporedu je 9. maja u Krupi na Vrbasu.